Kontakt! Kontakt
Soc. pracovnice 565 301 259
Sesterna 565 301 262
logo

Vše, co plánujeme a má aktuální dění

V pondělí 9.9.2019 jsme převzali a také požehnali novému vozu na elektrický pohon, který bude k dispozici Pečovatelské službě. Vůz byl zakoupen díky podpoře Státního fondu životního prostředí, který přispěl dotací ve výši 250 000,- Kč. Více informací o elektromobilu naleznete zde http://www.mupe.cz/novy-elektromobil-nebyl-levny-ale-diky-uspornemu-provozu-se-brzy-vyplati/d-29365/p1=19797

 

 

 

Informujeme, že jsme včera od projedny Tesco Tábor převzali šek v hodnotě 16 tisíc na nákup tlačítek Helpík pro naši pečovatelskou službu. Foto z převzetí šeku můžete najít na našem FB a ve galerii. Děkujeme za podporu!! :-) 

 

 

Náš projekt Bezpečně a doma byl vybrán mezi tři finální, které by mohly získat finanční podporu od Nadace Tesco. Pomoci nám hlasováním můžete v prodejně Tesco  v Táboře,  třeba někdo budete mít cestu... Všem díky

https://itesco.cz/pomahame/project/16521/

 

 

 

DNE 18.6. v 10 hodin proběhne v organizaci slavnostní předání lůžka SENTIDA - jedná se o multifunkční pečovatelské lůžko, které organizaci předá paní RnDr.Kateřina Hortová, roz. Komrsková, PhD. 

Paní Hortová se bude slavnostního předání účastnit s rodinou a svými nejbližšími, lůžko se nám rozhodla darovat za péči o svoji babičku. Další informace i fotografie z předání naleznete zde http://www.mupe.cz/domov-pro-seniory-byl-obdarovan-komfortnim-pecovatelskym-luzkem/d-28793

Děkujeme.

 

 

PROSÍME, HLASUJTE PRO NÁŠ PROJEKT. Dne 17.6. se spustí hlasování na webových stránkách obchodního řetězce Tesco, https://itesco.cz/pomahame/. V rámci grantového řízení jsme žádali Nadaci Tesco o příspěvek 30 000,- Kč na zakoupení elektronických signalizačních tlačítek Helpík, díky kterým by si senioři a zdravotně postižení žijící doma, mohli rychle zavolat pomoc našich pečovatelek. Oproti telefonům mají tato tlačítka tu výhodu, že je může mít člověk na krku, nebo v kapse a mimoto, že jsou malá, jsou i voděodolná a tedy použitelná i na toaletě či ve sprše.

Hlasováním podpoříte náš projekt a my budeme moci zakoupit a předat klientům 7 tlačítek.

Děkujeme za pomoc! :-)

 

 

Děkujeme obchodnímu řetězci Tesco za podporu ve výši 10 000,- Kč na podporu projektu smyslové zahrady, kdy jsme s jeho pomocí zakoupili květináče, rostliny a stoly na naše terasy. Současně děkujeme i Městu Pelhřimov, které nám přispělo částkou téměř 25 000,- Kč. Za uvedené jsme zakoupili na terasy slunečníky a lavičky.

 

 

 

Dne 18.6. proběhne na náměstí v Pelhřimově VELETRH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB. Srdečně zveme! :-)

 

 

Srdečně zveme do Městských sadů na Kulturně-společenský den, který se koná 11.června 2019

 

Program:

9,30 - 10,30 Mše svatá v prostorech šestého patra

10,30 - 11,30 Krátký program obyvatel domova a našich hostů

13,00 - 16,00 Dechová kapela pana Duška

13,45 - 14,15 Vystoupení dětí

 

Oslavy probíhají současně k desátému výročí vzniku Domova pro seniory Pelhřimov, po celou dobu trvání akce bude možnost projížděk v kočáře taženém koňmi.

Zveme širokou veřejnost, občerstvení zdarma.

 

 

 

Dnes 15.6. se od 9,30 v Městských sadech koná Den dětí, tématem je Jak jsem poznal přírodu a pořadatelem je Okresní myslivecký svaz.

Všechny srdečně zveme :-)

 

 

Odpadové hospodářství a ochrana životního prostředí

 

V průběhu roku 2018 jsme začali v organizaci realizovat projekt odpadového hospodářství, který měla za úkol naplánovat vedoucí provozu Monika Švejdová, DiS. et DiS. Cílem našeho projektu je důsledné třídění odpadu v kancelářích i na jednotlivých úsecích. Aktuálně používáme tašky, které nám věnoval odbor životního prostředí, třídíme papír, plasty, sklo a nápojové kartóny - což pravidelně odnáší z budovy a sváží do TS pracovníci provozu. Žádáme proto návštěvníky, aby se podíleli spolu s námi na ochraně životního prostředí, v organizaci využívali připravených nádob a své blízké v třídění podporovali.

Vzhledem k tomu, že je dlouhodobě známo, že senioři patří mezi osoby, které nebyly zvyklé třídit odpad, snažíme se usnadnit třídění odpadu všem, kteří od nás odebírají obědy. V minulém roce jsme se snažili snížit množství jednorázových plastových krabiček pro rozvoz obědů a nyní jsme přistoupili k tomu, že veškeré jednorázové krabičky, v nichž dováží naše pečovatelská služba obědy, jsou rozložitelné a kompostovatelné - mohou tedy být odhozeny do komunálního či bioodpadu, neboť se v zemi rozpadnou.

Současně jsme získali dotaci na zakoupení elektromobilu a nyní probíhá soutěž na jeho pořízení. Věříme, že bychom vozem mohli do konce roku rozvážet obědy pro pečovatelskou službu.

 

Děkujeme všem, kteří nás při směřování k trvalé udržitelnosti podporují :-)

 

 

 

DĚKUJEME NADAČNÍMU FONDU JOSEFA DVOŘÁKA ZA PŘÍSPĚVEK NA PODPORU PALIATIVNÍ PÉČE V DOMOVĚ PRO SENIORY. NADAČNÍ FOND PŘISPĚL ČÁSTKOU VE VÝŠI 9 000,- KČ. DÍKY FONDU MŮŽEME REALIZOVAT NÁVŠTĚVY SPECIALIZOVANÉHO LÉKAŘE A SETKÁNÍ POZŮSTALÝCH POMNĚNKA.

 

 

Do našeho týmu hledáme novou staniční sestru - více informací v sekci DOKUMENTY - VOLNÁ MÍSTA. Zájemci se mohou hlásit do 10.4.2019.

 

 

 

Ve složce DOKUMENTY můžete naléz výsledky dotazníkových šetření mezi klienty. DO KONCE DUBNA SE MOHOU BLÍZCÍ NAŠICH KLIENTŮ V DOTAZNÍKOVÉM ŠETŘENÍ VYJÁDŘIT K PÉČI. Dotazník je ke stažení v sekci Dokumenty a vhodit jej můžete anonymně do schránek v domově. Budeme rádi za zpětnou vazbu.

 

 

 

V sekci Formuláře je ke stažení naše Výroční zpráva za rok 2018.

 

 

 

Na podzim minulého roku jsme přihlásili naši organizaci do projektu Nadačního fondu Tesco Vy rozhodujete, my pomáháme. Podle poslední zprávy zákazníci Tesco zvolili náš projekt jako třetí nejpotřebnější a my tak vyhráli třetí místo a získali finanční podporu 10 ooo,- Kč na vybudování Smyslové zahrady. Děkujeme zákazníkům Tesco :-) zde více informací https://itesco.cz/pomahame/project/9761/

 

 

Děkujeme Městu Pelhřimov za částku 24 240,- Kč, kterou přispělo na provoz Domova pro seniory, částka byla vybrána u příležitosti udílení Cen Města Pelhřimov a bude použita na zlepšení pobytu klientů na terasách budovy - nákup posezení, slunečníků, rostlin.

 

 

Po konzultaci s KHS přistupujeme ke zrušení zákazu návstěv od pondělí 25. února 2019.

 

 

VZHLEDEM K VÝVOJI CHŘIPKOVÉ EPIDEMIE A PO KONZULTACI S KHS PŘISTUPUJEME OD STŘEDY 6.2.2019 K ZÁKAZU NÁVŠTĚV. PROSÍME, NECHTĚJTE PO NÁS ŽÁDNÉ VÝJIMKY, JDE PŘEDEVŠÍM O BEZPEČNOST VAŠICH BLÍZKÝCH.

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 

 

 

 

Z DŮVODU REKONSTRUKCE KUCHYNĚ VE DNE 4-22.2. V NAŠÍ KUCHYNI NEVAŘÍME, OBĚDY BUDOU DOVÁŽENY Z NEMOCNICE PELHŘIMOV, KTERÉ TÍMTO DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI. PRO CIZÍ STRÁVNÍKY NEBUDE ZAJIŠŤOVÁNA STRAVA AŽ DO KONCE MĚSÍCE.

 

 

 

Děkujeme všem Ježíškovým vnoučatům, která přispěla našim klientům osobním vánočním dárkem, nebo celé naší organizaci. Některé fotografie z předání jsou k dispozici v naší Galerii. Děkujeme a těšíme se na spolupráci s Vámi i v příštím roce :-)

 

 

Děkujeme Nadačnímu Fondu Pelhřimovsko za přispění daru ve výši 3000,- Kč na projekt Mládí v domově. Tento projekt má podporovat mezigenerační kontakt našich klientů a dětí ze základních škol. Fotodokumentaci můžete shlédnout v naší galerii a na FB - Domov Pelhřimov.

 

 

Děkujeme firmě SODEXO, která přispěla darem ve výši 796,- Kč na nákup vypalovacích pájek. Fotodokumentaci z výroby našich klientů a dílek, která se podařila vyrobit, najdete v galerii nebo na našem FB - Domov Pelhřimov.

 

 

PŘIVÍTÁNÍ NOVÉHO ROKU

Ve čtvrtek 10.ledna 2019 ve 13.00 hodin v jídelně domova si společně připijeme na nový rok 2019 při poslechu skupiny Pepatom a občerstvení v podobě jednohubek, vína a piva. 

 

 

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

Ve čtvrtek 3. ledna v 9.30 k nám zavítají Tři Králové.

 

 

TÝDEN SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

 

pondělí 8.10. Den otevřených dveří

úterý 9.10. Školení pro zaměstnance - Alternativní a augmentativní komunikace (pozvání přijali také zaměstnanci Charity Pelhřimov a Domova pro seniory Proseč)

středa 10.10  Bohoslužba

čtvrtek 11.10. Soutěže pro seniory (se soutěžemi budou pomáhat studenti Obchodní akademie)

pátek 12.12. Projek 72 hodin - Dobrovolnický projekt žáků Základní školy Želiv (děti přijdou s našimi klienty číst, hrát hry, smažit bramboráky a péct štrůdl)

 

 

Děkujeme dárcům, kteří nás podpořili při organizování Kulturně-společenského dne a přispěli drobným občerstvením.

 

Pekárny Adélka

Pekařství Ladislav Zeman

Školní statek Humpolec

Maso uzeniny Zdeněk Prokeš

Velkoobchod ovoce zelenina Oldřich Bartoň

Mrazo Tábor

Agro PNK Pelhřimov

Pivovar Poutník

 

 

 

Od 25.5.2018 platí nařízení EU o ochraně osobních údajů (tzv. GDPR), veškeré informace o tom, s jakými osobními údaji v organizaci pracujeme, na základě jakého právního titulu a za jakým účelem, naleznete v sekci Ostatní. Jedná se o tyto dokumenty:

Poučení o ochraně osobních údajů klientů dle Nařízení EU ze dne 27.4.2016

Poučení o ochraně osobních údajů zaměstnanců dle nařízení EU ze dne 27.4.2016

 

 

 

Informujeme, že se nám podařilo získat certifikát Značka kvality v sociálních službách - certifikace byla zahájena v září 2017 a ukončena v únoru 2018 přidělením čtyř hvězdiček z možných pěti za kvalitu poskytované služby v oblasti ubytování, péče, stravování a partnerství.

 

 

 

 

 

FINANČNÍ PROSTŘEDKY Z NADACE AGROFERT

V roce 2017 se nám podařilo získat finanční prostředky z Nadace Agrofert - celkem v částce 42 490,- Kč. Za tyto peníze byla zakoupena chodítka pro klienty pečovatelské služby, celkem 4 ks chodítek, a jedné se zaměstnankyň byl umožněn dlouhodbý psychoterapeutický výcvik.

 

 

Projekt Ježíškova vnoučata

I klientům našeho domova můžete splnit jejich vánoční přání. Rozhodli jsme se připojit ke kampani Českého rozhlasu a začali jsme vkládat přání našich klientů na web https://www.jeziskovavnoucata.cz/

Pokud byste se chtěli zapojit a splnit některá z nšich přání, prosím, podívejte se na uvedené webové stránky.

Všem děkujeme!

 

 

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

V rámci Týdne sociálních služeb Vás zveme na Den otevřených dveří. Navštívit nás můžete v pondělí 2.října od 10 do 17 hodin. Dostanete informace o našich současných službách i budoucí službě Domov se zvláštním režimem.

V rámci Týdne sociálních služeb pořádáme řadu akcí pro naše zaměstnance, klienty i veřejnost.

Program:

pondělí 2.10. - 10 - 17 hod Den otevřených dveří

úterý 3.10. - 8-14 hod Školení pro zaměstnance, 15 hod Beseda o naslouchadlech pro klienty i veřejnost

středa 4.10. - 9-11 hod Společné dopoledne s dětmi, 13 hod hudební vystoupení Hašleroviny

čtvrtek 5.10.  - Soutěžní klání s klienty jiných domovů, 13 hod hudební vystoupení Pelhřimovská čtyřka

pátek 6.10. - prodej oblečení

sobota 7.10. Běh v Městském parku, registrace zde http://skiklubpelhrimov.cz/2017/09/26/beh-mesta-pelhrimova-2017/

 

 

 

Změny v organizační struktuře domova

V průběhu měsíců květen - srpen došlo v domově k reorganizaci. Proto, abychom mohli poskytovat kvalitnější službu jsme provedli výběrová řízení a každé patro má teď již svoji vedoucí.

Vedoucí zeleného patra je od května paní Marcela Vydláková, modré patro vede od června paní Vladimíra Moskovčáková a v září se ujme vedení žlutého patra paní Erika Ištoková, DiS.

Vedoucí organizují péči o klienty jednotlivých pater, zajišťují materiál a organizují také aktivity. Kontakty na ně jsou v sekci kontakty.

 

 

PLNÍME PŘÁNI SENIORŮM

 

„Plníme přání seniorům“ tak se jmenuje projekt firmy Sodexo, do kterého jsme se zapojili a díky němuž se nám podařilo pořídit do našeho Denního stacionáře novou elektrickou troubu.

Firma Sodexo se snaží podporovat aktivní seniory a naplňuje jejich touhy a sny. Cílem programu je zlepšit kvalitu života seniorů a podpořit je, aby dál měli své touhy, sny a o nich mluvili a věřili v jejich naplnění. Do projektu se tak mohou zapojit jakákoliv zařízení pečující o seniory a díky dárcům mají šanci získat to, co by zlepšilo nabídku jejich služeb.

Klienti našeho stacionáře chtěli novou elektrickou troubu a to proto, že sem chodí hlavně ženy, které rády pečou, vaří a rády si vyměňují jak recepty, tak i své kuchařské zkušenosti. Troubu jsme uvedli do provozu 26. června a první pochoutkou, kterou jsme zde upekli, byl jablečný štrůdl.

Děkujeme za podporu při plnění přání pro naše klienty.

Náš denní stacionář navštěvuje v současnosti deset seniorů. Naši službu poskytujeme seniorům, kteří potřebují pomoc s péči o vlastní osobu a to zejména v době, kdy není doma osoba, která o ně obvykle pečuje, a také seniorům, kteří trpí sociální izolací a potřebují podporu v kontaktu se svými vrstevníky.  Stacionář je otevřen v době od 7 do 16 hodin a veřejnost nás může navštívit buď v rámci dnů otevřených dveří, nebo při akcích pro veřejnost, o nichž informujeme na našich webových stránkách a prostřednictvím médií.

Fotografie z pečení si můžete prohlédnout

 

 

 

 

1. května proběhne v prostorech domova Cvičení pánevního dna. 9-17,30, cena kurzu 1300,- Kč.

 

Denní stacionář vyhrál v rámci projektu Plníme přání seniorům pečící troubu. Děkujeme všem, co nás podpořili.