Testování v Domově pro seniory Pelhřimov

[responsivevoice_button voice="Czech Female" buttontext="Přečíst obsah stránek"]

Jak můžete od minulého týdne slyšet v médiích, mělo by v domovech pro seniory dojít k plošnému testování klientů a pracovníků. Testování pochopitelně proběhne i v našem domově pro seniory a nejen zde, testovány budou i pečovatelky denního stacionáře a pečovatelské služby. Zde však pouze pečovatelky a nikoli klienti!!!

Testování by mělo proběhnout pomocí antigenních testů POC, což znamená, že zdravotní sestra štětičkou odebere vzorek z krku klienta či pracovníka a na speciální destičku potom vzorek přenese a vyhodnotí výsledek. Toto testování je povinné a bude se opakovat každých 5 dní. Pokud někdo nebude s testem souhlasit, jsme povinni jej nahlásit na KHS.

Ve středu 4.11. stále ještě čekáme, až nám zdravotní pojišťovna testy dodá, nicméně s testováním začneme bezprostředně po jejich dodávce. Pokud by některý z klientů byl pozitivní, budeme bezodkladně informovat rodinu, proto prosíme, abyste nám zbytečně o výsledky nevolali. Předpokládejte, že pokud se sami neozveme, je váš blízký negativní.

V současné době nikdo z klientů domova nemá příznaky, které by odpovídaly onemocnění koronavirem. Co se týká personálu, prodělalo onemocnění osm našich zaměstnanců, z toho dva se již ve zdraví do práce vrátili. Vzhledem k tomu, že všichni v práci již od září nosíme respirátory, nerozšířila se zatím infekce v našem domově na nikoho dalšího. Doufejme, že tomu tak bude i nadále.

Petra Kratochvílová, ředitelka DPSP

Skip to content