Pravidla pro návštěvy – změna od 9. července 2021

[responsivevoice_button voice="Czech Female" buttontext="Přečíst obsah stránek"]

V souvislosti s nárůsty počtů případů onemocnění Covid 19 došlo od 9. července 2021 k mírnému zpřísnění podmínek pro návštěvy.

I nadále nebude nutné se pro návštěvy registrovat přes systém www.ahojbabi.cz a budova bude pro návštěvy trvale otevřena. Stále i platí, že návštěvám neprovádíme antigenní testy!!!

Po dobu návštěvy platí, že všechny osoby musí mít po celou dobu pobytu nasazený respirátor, používat dezinfekci rukou a mít u sebe platný doklad o bezinfekčnosti.

Do budovy smějí vstoupit i děti – děti mladší 15 ti let musí mít ochranu nosu a úst a potvrzení o bezinfekčnosti, děti mladší dvou let mohou vstoupit bez omezení.

Za doklad o bezinfekčnosti se přitom považuje, a to je změna oproti předchozím pravidlům:

  • negativní antigenní test ne starší 72 hodin (tento si můžete nechat 1 x za týden provést zdarma v testovacích centrech, např. zde https://odbery.kr-vysocina.cz/), již nebude stačit čestné prohlášení!!! )
  • negativní PCR test ne starší 7 dní  (tento si můžete nechat zdarma 2 x za měsíc  udělat v testovacích centrech, např. zde https://odbery.kr-vysocina.cz/)
  • doklad o prodělání nemoci Covid 19 ve lhůtě 180 dní (potvrzení vystaví praktický lékař)
  • doklad o očkování s tím, že od podání 2.dávku musí uplynout 14 dní (možno si stáhnout na webových stránkách https://ocko.uzis.cz/Account/Prihlaseni?ReturnUrl=%2F), již nebude stačit očkování pouze první dávkou!!! (výjimkou jsou vakcíny podávané v jedné dávce, kdy musí uplynout 14 dní od jejího podání)

Uvedené doklady o bezinfekčnosti předložte při vstupu na oddělení pečovatelkám. Dále jste povinni je předložit na vyžádání zdravotním sestrám či vedoucím pracovníkům.

Děkujeme, že pravidla dodržujete.

Petra Kratochvílová, ředitelka domova pro seniory

Skip to content