Pravidla pro návštěvy od 8.6.2021 – pozor změna!!!

[responsivevoice_button voice="Czech Female" buttontext="Přečíst obsah stránek"]

Od pondělí 7. června již není nutné se pro návštěvy registrovat přes systém www.ahojbabi.cz a budova je pro návštěvy trvale otevřena. Současně již návštěvám neprovádíme antigenní testy!!!!

Od úterý 8.6.2021 Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo mimořádným opatřením o změně pro návštěvy. I nadále platí, že návštěvy musí mít po celou dobu pobytu nasazený respirátor, používat dezinfekci rukou a mít u sebe platný doklad o bezinfekčnosti.

Do budovy smějí vstoupit i děti – děti mladší 15 ti let musí mít ochranu nosu a úst a potvrzení o bezinfekčnosti (stačí čestné prohlášení, že probíhá testování ve škole), děti mladší dvou let mohou vstoupit bez omezení.

Za doklad o bezinfekčnosti se přitom považuje:

  • negativní antigenní test ne starší 72 hodin (tento si můžete nechat 1 x za týden provést zdarma v testovacích centrech, např. zde https://odbery.kr-vysocina.cz/), akceptujeme přitom i potvrzení od zaměstnavatele i samotestování – nutno doložit čestným prohlášením!!!)
  • negativní PCR test ne starší 7 dní  (tento si můžete nechat zdarma 2 x za měsíc  udělat v testovacích centrech, např. zde https://odbery.kr-vysocina.cz/)
  • doklad o prodělání nemoci Covid 19 ve lhůtě 180 dní (potvrzení vystaví praktický lékař)
  • doklad o očkování s tím, že od podání 1.dávky nesmí uplynout méně než 22 dní a od druhé více než 9 měsíců (možno si stáhnout na webových stránkách https://ocko.uzis.cz/Account/Prihlaseni?ReturnUrl=%2F)

Uvedené doklady o bezinfekčnosti předložte při vstupu na oddělení pečovatelkám. Dále jste povinni je předložit na vyžádání zdravotním sestrám či vedoucím pracovníkům.

Zde nové mimořádné opatření Mimoradne-opatreni-navstevy-ve-zdravotnickych-zarizenich-a-zarizenich-socialnich-sluzeb-s-ucinnosti-od-8-6-2021-do-odvolani

a zde vzor čestného prohlášení Čestné prohlášení – červen

Čestné prohlášení najdete v přízemí budovy.

Petra Kratochvílová, ředitelka domova pro seniory

Skip to content