Povolené návštěvy modré a zelené patro, žluté (domov se zvláštním režimem) v režimu Covid19 a návštěvy zakázány

[responsivevoice_button voice="Czech Female" buttontext="Přečíst obsah stránek"]

I přes nákazu onemocněním Covid19 na žlutém patře (ve službě domov se zvláštním režimem) jsme se rozhodli povolit od neděle 20.3.2022 bez omezení návštěvy klientů na modrém a zeleném patře. Aktuálně na těchto patrech žádnou nákazu neevidujeme, nicméně při návštěvě chraňte sami sebe a nedoporučujeme vstupovat s velmi malými dětmi.

NA ŽLUTÉM PATŘE JSOU NÁVŠTĚVY I NADÁLE ZAKÁZÁNY A DVEŘE NA TOTO ODDĚLENÍ JSOU UZAVŘENÉ !!! NEPOŽADUJTE SEM VSTUP, NENÍ TO MOŽNÉ!!! NEPOŽADUJTE ANI PŘEDÁVÁNÍ BALÍČKŮ, TY MŮŽETE OZNAČENÉ NECHAT NA STOLEČKU PŘED ODDĚLENÍM.

Od pondělí 14.3.2022, kdy Vláda přistoupila k masivnímu rozvolnění, již není nutné mít pro návštěvu klientů domovů pro seniory testy či očkování. Je ale nutné MÍT TRVALE ÚSTA I NOS CHRÁNĚNA RESPIRÁTOREM, dodržujte tuto povinnost, naši zaměstnanci vás budou kontrolovat. Vláda současně přistoupila k tomu, že již neprobíhá preventivní testování ani klientů, ani zaměstnanců. Dovolenky klientů jsou povolené bez omezení.

Co se týká nákazy Covid19 v domově se zvláštním režimem, proběhlo testování všech klientů a aktuálně je onemocnění diagnostikováno u 16 ze 42 osob. Klienti mají příznaky virózy, občas má někdo teplotu, rodiny jsou informovány.

Oddělení je izolované a zaměstnanci mohou do covidzón vstupovat pouze v ochranném obleku. Pro to, abychom zbytečně v klientech nevzbuzovali úzkost, neklid a agresi, pohybují se klienti po oddělení bez omezení a za přítomnosti pečovatelů mohou jít i na terasu. Nelekněte se prosím, když na terase uvidíte „mimozemšťana“ a našeho seniora. Nejedná se o návštěvu z vesmíru ani zločince, ale ochranu zaměstnanců. Naše obavy o to, aby se měl kdo o klienty starat, stále trvají. U klientů i pracovníků v zájmu podpory imunity zvyšujeme příjem vitamínů a nutričních přípravků, zajišťujeme větrání i pohyb na čerstvém vzduchu.

Zatím předpokládáme, že uvedená opatření budou trvat do pátku 25.3.2022. Pokud se situace nezmění, budeme se snažit domov otevřít pro návštěvy od 28.3.2022 celý. Prosíme sledujte naše webové stránky!!!

Petra Kratochvílová, ředitelka domova pro seniory

Skip to content