Posilující třetí dávka očkování proti Covid19

[responsivevoice_button voice="Czech Female" buttontext="Přečíst obsah stránek"]

Aplikace třetí dávky očkování může proběhnout nejdříve osmý měsíc po aplikaci druhé dávky. V našem domově byli klienti i zaměstnanci plošně očkováni v lednu a únoru, třetí dávku tedy budeme aplikovat nejdřív po dvacátém říjnu. U klientů, kteří byli očkováni později, předpokládáme i vakcinaci třetí dávkou později. Pokud klienti měli Covid, třetí dávka se aplikovat nemusí, tyto otázky budeme konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Předpokládáme, že klienty budeme očkovat zde v domově. To zda ve spolupráci s Nemocnicí Pelhřimov, nebo praktickými lékaři, je otázkou dalších jednání. V současné době probíhá dotazování mezi klienty, zda očkování chtějí postoupit.

Stejně jako klienti budou třetí dávkou očkováni i zaměstnanci domova, zde předpokládáme, že si zaměstnanci dojdou do nemocnice či k praktickému lékaři. I v tomto případě je očkování dobrovolné, nicméně většina zaměstnanců se již vyjádřila, že s vakcinací třetí dávkou souhlasí.

Předpokládáme, že většina osob bude očkovaná vakcínou Pfizer BioNTech, ta je doporučována i v případě, že předchozí vakcinace proběhla například vakcínou Moderna.

Všichni asi budeme rádi, když pandemie pomine.

S tímto přáním vstupme do dalšího pracovního týdne 🙂

Petra Kratochvílová

 

Skip to content