Posilující dávka očkování Covid 19 – aktuálně

[responsivevoice_button voice="Czech Female" buttontext="Přečíst obsah stránek"]

Protiepidemická opatření, kterým už víc než rok říkáme TŘI R – tedy ruce, roušky, rozestupy – spolu s testováním a očkováním patří mezi opatření, díky nimž se daří i nám zde v domově bránit masivnímu šíření onemocnění Covid 19. Ráda bych poděkovala zaměstnancům, že k této problematice přistupují zodpovědně. Aniž bychom očkování nějak zásadně propagovali nebo očkované zvýhodňovali, je v našem domově očkováno oběma dávkami víc než 80% zaměstnanců. Stejně odpovědně k tématu ale přistupují i klienti a jejich rodiny.  Zdá se, že antigenní testování, dodržování opatření a očkování se stalo běžnou součástí života v domově. Očkováno oběma dávkami je 98 % našich klientů a jak jsme vypozorovali i většina jejich blízkých, kteří je v domově navštěvují.

Asi není pořád vyhráno a Covid 19 nám chce ukázat, že budeme muset „tak nějak nově a jinak“ žít už pořád. Očkování, testování, dezinfekce a respirátory určitě alespoň nás v domově budou provázet ještě dlouhou dobu. A nedívejme se na to jen špatně. Pravděpodobně nás budou méně trápit chřipky, možná i jiné virózy, budeme víc vnímat svůj zdravotní stav a své tělo a ti citlivější z nás se možná začnou víc než společenským akcím věnovat klidu domova. Nezbytnou součástí našeho souboje s epidemií je ale pravidelné posilování odolnosti proti Covidu 19. Určitě minimálně u seniorů, kde hladina protilátek klesá rychleji, podcenit by riziko ale neměly ani jiné věkové kategorie. U nás v domově je mezi klienty zájem o třetí posilující dávku poměrně vysoký, polovina klientů se nechá očkovat v prvním možném termínu, tedy očkovacím týmem Nemocnice Pelhřimov po 20.říjnu, a stejný záměr má i většina zaměstnanců, i když ti si chtějí očkování rozložit do delšího časového úseku a někteří také čekají, co jim řeknou výsledky testů na protilátky. Proto, abychom rozptýlili obavy, které se k tématu vážou, požádala nás Krajská hygienická stanice o šíření informací o očkování. Zde si tedy můžete prohlédnout materiály a získat informace. Myslete při čtení na to, že právě díky očkování a respektování všech nutných pravidel nyní nejsou zahlcené nemocnice a je významně méně mrtvých. A že i naši klienti se právě díky očkování a vašemu respektu k nutným pravidlům mohou vracet ke svým běžným životům bez omezených vycházek a bez omezení kontaktu s rodinami.

Posilující dávka

Očkování obecně

Nejčastější dotazy

Letáček

Otestovat se PCR nebo antigenním testem a nechat si zjistit hladinu protilátek můžete v Nemocnici Pelhřimov, objednávat se je možné poměrně snadno přes web na https://odbery.kr-vysocina.cz/. Děkujeme Nemocnici Pelhřimov za spolupráci a zejména za pomoc s očkováním.

Petra Kratochvílová, ředitelka Domova

 

 

 

Soubory ke stažení

Skip to content