Podmínky pro návštěvníky našich klientů – otevřeno od 15.11.2021

[responsivevoice_button voice="Czech Female" buttontext="Přečíst obsah stránek"]

Od pondělí 15.11.2021 opět přistoupíme k otevření budovy domova pro návštěvy. V okrese Pelhřimov mírně poklesl výskyt respiračních chorob a co se týká Covidu je v současné době 96 % klientů očkovaných druhou dávkou, vyjma dvou klientů jsou všichni, kteří byli očkování před více než 6 měsíci, očkováni i třetí dávkou (65% klientů) a pouze čtyři klienti očkování odmítají. Z našeho pohledu tedy není důvod návštěvy dál omezovat. Přepokládáme, že další klienty budeme očkovat v průběhu prosince, až uplyne 6 měsíců od druhé dávky.

Při vstupu do budovy ale musí návštěvníci dodržovat opatření Ministerstva zdravotnictví:

  • prokázat bezinfekčnost (doklad o očkování, negativní antigenní test ne starší 24 hodin, negativní PCR test ne starší 72 hodin, doklad o prodělání onemocnění ne starší 180 dní)
  • pokud nemáte potvrzení, je možné si udělat na místě vlastní antigenní test  – NUTNO MÍT VLASNÍ TEST S SEBOU a UDĚLAT SI JEJ PŘED PRACOVNÍKY DOMOVA!!!!)
  • po celou dobu pobytu v budově musí mít návštěvník vlastní respirátor – BEZ VÝDECHOVÉHO VENTILU A ČISTÝ!!!!
  • děti do 6 let se nemusí prokazovat bezinfekčností a nemusí mít krytá ústa
  • děti do 15 let mohou mít pouze roušku, bezinfekčnost ale musí prokázat.

Uvedené předložte na výzvu našim zaměstnancům.

Upozorňujeme, že pokud při vstupu do budovy, nebudete akceptovat výše uvedená pravidla, budete z budovy vykázáni a to i za přítomnosti Policie ČR nebo ostrahy budovy. Pokud jste odpůrci Covidu a očkování, nezatěžujte naše zaměstnance svými názory a špatnou náladou. Vězte, že jsou povinni dodržovat opatření MZČR a Příkazy ředitele, a vaše nevstřícné chování pouze ztěžuje jejich už tak náročnou práci.

Předpokládáme, že pokud by se v budově začalo onemocnění Covid šířit, přistoupíme opět k zákazu návštěv, aktuálně zde nikdo Covid pozitivní není.

Zde k přečtení opatření MZČR: Mimořádné opatření 15-11-2021

Přejeme klidné dny.

Petra Kratochvílová, ředitelka DPSP

Soubory ke stažení

Skip to content