Očkování v domově pro seniory

[responsivevoice_button voice="Czech Female" buttontext="Přečíst obsah stránek"]

Včera proběhlo v domově pro seniory očekávané očkování proti onemocnění Covid 19. Celkem bylo proočkováno 84 klientů a 66 zaměstnanců. Byla aplikována první dávka vakcíny a nesetkali jsme se s žádnými výraznými nežádoucími účinky, pouze jedné z pečovatelek se točila hlava a většinu osob trochu pobolívalo místo vpichu. Očkováni probíhalo v prostorech ergoterapie, ležící klienty jsme navštívili na jejich bytech.

Rádi bychom poděkovali Nemocnici Pelhřimov a jejímu očkovacímu týmu za skvělou práci. 

Druhá dávka vakcíny bude aplikována ve druhé polovině února. Vzhledem k tomu, že po první dávce ještě nenastává plná imunita (ta se rozvíjí až po 14 dnech) a proto, že se na jednom z oddělení objevila infekce Covid 19, rozhodli jsme se po poradě s lékařem prozatím zrušit plánované možnosti návštěv klientů. Dané situace je nám líto, využijte možnosti kontaktu přes telefon, Skype, či WhatsApp.

Na oddělení domov se zvláštním režimem jsou aktuálně čtyři nemocní klienti a dvě osoby v karanténě po kontaktu s pozitivní osobou, těm nemohla být vakcína podána. Po prodělání nemoci je člověk 90 dní imunní, očkování bude zajištěno po odeznění nemoci v době imunity.

Skip to content