Návštěvy a dovolenky přes velikonoční svátky

Věříme v domově, že nám velikonoční svátky přinesou jaro a doufáme, že se po nich budeme moci těšit na zrušení všech omezení, která nás nyní trápí.

Obdobně jako přes Vánoce si své blízké budete moci vzít na dovolenku. Platí ale rozdílná pravidla pro osoby očkované a neočkované.

  1. Pokud je náš klient očkovaný, neplatí pro něj žádné omezení, vyjma toho, že na veřejnosti musí nosit respirátor.
  2. Pokud ale klient není naočkovaný, bude muset být po návratu z dovolenky v karanténě a absolvovat dva antigenní testy (jeden do 72 hodin po návratu do domova a druhý třetí až čtvrtý den po prvním testu). Prosíme, než se rozhodnete vzít si svého blízkého domů, ověřte si, zda je či není očkovaný.
  3. Většina našich klientů je očkovaná, nicméně nově příchozí a osoby, které v době očkování měli Covid, vakcínu nedostali. Na dovolence se dohodněte s vedoucími jednotlivých oddělení (v případě, že nemáte telefonní číslo, využijte sekci KONTAKTY).

Pro ty, kteří si blízkého nemohou vzít domů, jsme rozšířili přes svátky návštěvní hodiny a zvýšili též počet osob, které mohou přijít.

Na Velký pátek můžete své blízké navštívit v čase 9,30 – 11,00 a o Velikonoční neděli můžete přijít v čase od 13,30 do 15,00 hodin. Před návštěvou platí obvyklá pravidla (viz. předchozí příspěvky na našich webových stránkách) a budeme i provádět antigenní testy. Návštěvu je možné od soboty 27.3.2021  rezervovat přes www.ahojbabi.cz

Současně informujeme, že klienti, kteří jsou očkovaní, mají od 20.3.2021 zcela neomezené vycházky. Můžete se tedy s vedoucími jednotlivých oddělení dohodnout například na procházkách do parku. Proto, abychom klienta připravili, prosíme o domluvu dopředu, a to ve všední dny v době do 15 hodin!!!! Dbejte ale zdravého rozumu, je po zimě a naši klienti jsou vesměs velmi křehcí. Není vhodné trávit venku dlouhý čas a ještě v nedobrém počasí či nevhodném oblečení. 

Bohužel klienti, u nichž nebylo ukončeno očkování, musí být po vycházce i dovolence v karanténě a musí jim být prováděny antigenní testy. Zvažte v tomto případě, zda pro ně vycházka a dovolenka bude přínosem.

 

Všem přejeme krásné prožití velikonočních svátků.

Petra Kratochvílová

 

 

 

 

Skip to content