Lednové informace z domova – zákaz návštěv, očkování Covid19

[responsivevoice_button voice="Czech Female" buttontext="Přečíst obsah stránek"]

Zvýšený pohyb v budově domova pro seniory v souvislosti s povolenými návštěvami a dovolenkami se bohužel odrazil na zdravotním stavu našich klientů.

Aktuálně je jedna klientka Covid pozitivní a deset klientů má příznaky a budou vyšetřeni v pondělí přesnějšími PCR testy, většina ostatních klientů bude testována antigenními testy. V souvislosti s tímto vývojem situace přistupujeme od pondělí 11.1.2021 k opětovnému zákazu návštěv.

Věříme, že když se situaci zdárně dařilo zvládat po předchozí velmi náročné měsíce, zvládneme i těch několik týdnů, co schází do očkování.  Oproti původnímu předpokladu se zdá, že by se očkování mohlo povést již v lednu či únoru. Kontaktovali jsme již rodinné příslušníky a klienty, kteří se dokáží k této otázce vyjádřit, a o očkování mají zájem téměř všichni klienti. Stejná je i situace na straně pracovníků. Pokud nedojde k nepříznivým změnám, doufáme, že se domov otevře pro návštěvy v prvních únorových dnech.

Do té doby opět můžete využít telefonického kontaktu, Whats’App a sledovat naše webové a facebookové stránky, kde průběžně informujeme o dění v domově. Blízkým v domově také můžete donést balíčky vždy ve středu od 13,00 do 15,30. S neodkladnými záležitostmi se obracejte na sociální pracovnice (tel. 565 301 259), o stavu vašich blízkých vás budou informovat vedoucí jednotlivých oddělení a zdravotní sestry.

Petra Kratochvílová, ředitelka organizace

 

Skip to content