Husy v Domově se zvláštním režimem

[responsivevoice_button voice="Czech Female" buttontext="Přečíst obsah stránek"]

Nejprve se na chodbách domova se zvláštním režimem se rozezněly zvony, potom se tudy rozběhlo hejno hus. Náves, nejdřív tichá a klidná, byla po chvíli plná jejich kejháni. Ještě, že můžeme přejít chodbu a sednou si do sednice. Zde ruší klid jen tikot hodin. A je tu moc hezký výhled ven! Když si sednete, ucítíte hned vůni kávy a když chvíli počkáte, zavoní vám i buchty. Makové, tvarohové… K dokonalosti už chybí jen praskání chrastí v kamnech, musíme počkat na zimu, to si přioblékneme vesty z ovčí vlny a teplé ponožky a to nám teprve bude dobře……!!!

Velkou radost našim klientům letos udělali studenti Střední uměleckoprůmyslové školy Helenín a Základní umělecké školy Pelhřimov pod vedením paní učitelky Lindy Reisové. Vyzdobili nám totiž chodby a ty v nás teď vzbuzují takové úplně nostalgické myšlenky a nutí nás snít.

S výzdobou domova jsme ve vzájemné spolupráci s paní Reisovou začali již před několika lety, kdy studentky helenínské školy namalovaly na zeleném patře půvabnou hospodu a modré patro ozvláštnily „mořským světem“. Letos se jednalo o druhou etapu, jejímž cílem bylo vymalovat žluté patro typickými vesnickými motivy. To, že k dílu přispěli i žáci pelhřimovské ZUŠ, je krásnou ukázkou vzájemného propojování generací a také toho, co děti dokážou…. Velmi kladně vnímáme, že klienti měli možnost se během výmalby setkávat s dětmi obou škol a vidět, jak dílo doslova „roste pod rukama“. Prospěšné potom také určitě bylo, že se žáci místní ZUŠ mohli něco naučit od starších studentů z Helenína. Věříme, že spolupráce obohatila všechny zúčastněné.

To, jak harmonický je výsledek, se můžete přesvědčit na následných fotografiích, anebo přijďte k nám do domova 🙂

Děkujeme za spolupráci paní učitelce a všem studentům a žákům. Budoucím umělcům držíme palce v jejich kariéře a je nám líto, že těch stěn v domově nemáme víc 😉

Mgr. Petra Bruknerová, ředitelka Domova pro seniory

Skip to content